Çatlak Enjeksiyonu

Binadaki çatlaklar statik ve dinamik çatlaklar, taşıyıcı yapıdaki çatlaklar ve taşıyıcı olmayan yapıdaki çatlaklar, kuru ve ıslak çatlaklar, sıvalardaki kılcal çatlaklar, binalardaki oturma çatlakları gibi gruplara ayrılmaktadır.

Özellikle içinden su akan çatlaklar betonarmede korozyona sebep olmakta ve don sırasında yapıyı tahrip etmektedir. Su depolarında görülen çatlaklarda ise içme suyu ile temas halinde kullanıma uygun enjeksiyon ürünleri kullanılmaktadır.

Poliüretan ve epoksi esaslı enjeksiyon reçinelerinin yanı sıra enjeksiyon dübelleri, manuel ve motorlu enjeksiyon pompalar ve diğer tüm alet ve aksesuarları stoklarımızda bulabilirsiniz.

ENJEKSİYON SİSTEMLERİ VE UYGULAMALARI KONULU BROSÜRÜ İNDİRMEK İCİN TIKLAYINIZ...

 Islak veya su akan çatlakların su yalıtımında:

Islak veya su sızıntısı olan çatlakların ve soğuk derzlerin su yalıtımı için KÖSTER KB-Pur IN 7 elastik poliüretan enjeksiyon ürünü kullanılmaktadır. IN 7 çatlakların içine dübeller yardımı ile basınçlı şekilde preslenmektedir. Su ile temas halinde süratli şekilde şişerek köpük halinde gelir ve bu şekilde su sızıntısını durdurur.

1. DÜBEL:

KÖSTER Superpacker

2. POLİÜRETAN ENJEKSİYON:

KÖSTER KB-Pur IN 7

3. UYGULAMA EKİPMANI:

KÖSTER Manuel Enjeksiyon Presi

KÖSTER KB-Pur IN 7 urun bilgileri için burayı tıklayınız…

Soğuk derzlerin su yalıtımında:

Soğuk derzler farklı zamanlarda uygulanmış beton yüzeylerinin arasında oluşur. beton tabakalar birbirine yapışmadığı için arada oluşan boşluktan su sızıntıları olabilmektedir. Bu durum özellikle temel-perde birleşim noktalarında, yüzme havuzu ve su depolarında, ayrıca aralıklı dökülen perde duvar düzeylerinde görülmektedir. Soğuk derzleri çatlak olarak değerlendirebiliriz, bu tip uygulamalarda KÖSTER KB-Pur IN 7 ve KÖSTER KB-Pur GEL ürünleri tercih edilmektedir.

1. DÜBEL:

KÖSTER Superpacker

2. POLİÜRETAN ENJEKSİYON:

KÖSTER KB-Pur IN 7

KÖSTER KB-Pur GEL

3. UYGULAMA EKİPMANI:

KÖSTER Manuel Enjeksiyon Presi

KÖSTER KB-Pur IN 7 urun bilgileri için burayı tıklayınız…

KÖSTER KB-Pur GEL urun bilgileri için burayı tıklayınız…

Yapısal güçlendirme uygulamalarında:

Kuru çatlakların tamir edilmesinde ise KÖSTER KB-Pox IN epoksi reçine veya KÖSTER KB-Pur IN 3 poliüretan reçine esaslı rijit ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler betondaki çatlakları doldurmakta ve çok kuvvetli bir şekilde yapıştırmaktadır. Ortaya çıkan sonuç betondan daha sağlam bir tamirat şeklinde olmaktadır.

1. DÜBEL:

KÖSTER Superpacker

2. ENJEKSİYON REÇİNESİ:

KÖSTER KB-Pur IN 3 (poliüretan)

KÖSTER KB-Pox IN

3. UYGULAMA EKİPMANI:

KÖSTER Manuel Enjeksiyon Presi

KÖSTER KB-Pox IN urun bilgileri için burayı tıklayınız…

KÖSTER KB-Pur IN 3 urun bilgileri için burayı tıklayınız…

Soğuk derzlerin hortum enjeksiyonu sistemi ile yalıtımında:

Binanın yapımı sırasında temel ve perde duvar arasına özel bir hortum monte edilmektedir. İleri zamanlarda temel ve perde duvar arasından su sızıntısı oluşması durumunda bu hortumun içine KÖSTER KB-Pur IN 5 reçinesi ile enjeksiyon uygulaması yapılmakta ve su sızıntıları anında durdurulabilmektedir. Önlem amaçlı yapılan bir uygulamadır.

1. ENJEKSİYON HORTUMU:

KÖSTER Injektionsschlauch

2. POLİÜRETAN ENJEKSİYON:

KÖSTER KB-Pur IN 5