Islak Hacimlerin Su Yalıtımı

Tavanlarda görülen su lekeleri ve damlalar, ıslak duvarlar ve banyoya bitişik duvarlarda kabaran boya ve duvar kağıtları sık sık ve yoğun su teması gözlenen bu ortamlarda suyun verdiği hasarlarda sadece bazılarıdır.

Özellikle hotel, AVM ve iş merkezi gibi hizmette ara verilemeyen binalarda tuvalet, duş alanı, WC, mutfak, çamaşırhane, hamam, banyo gibi ıslak hacimlerin yalıtımının hatasız ve sorunsuz olarak yapılması önem kazanmaktadır. Modern konutlarda ise yaşam konforunun sağlanması için ıslak hacim yalıtımı yapılması kaçınılmazdır.

Islak hacimlerin eksiz ve derzsiz şekilde kalıcı olarak yalıtılması için gerekli tüm ürünler ve detay çözümleri KÖSTER ürün gamında mevcuttur.

Islak hacimlerin su yalıtımı genellikle elastomerik reçine esaslı su yalıtımı ile yapılmaktadır. KÖSTER BD 50 elastomerik reçine esaslı su yalıtımı ürünü fırça veya rulo ile sıva, şap, astarlanmış alçıpan gibi yüzeylere sürülür. Kısa surede kuruduktan sonra (sıva veya benzer uygulama gerektirmeden) uzerine fayans uygulaması yapılır.

KÖSTER BD 50 ürün bilgileri için burayı tıklayınız

Daha ekonomik bir alternatif olarak cimento esaslı urunler ile de uygulama yapılabilmektedir. Bu tip urunler toz ve sıvı bileşenlerden oluşmaktadır ve şantiye ortamında su ile karıştırılarak surulebilirlebilir kıvamlı bir harc haline gelmektedir. KÖSTER 2K Flex ve KOSTER NB Elastik 2K urunleri ıslak hacimlerin su yalıtımında tercih edilen cimento esaslı urunlerdir.

KÖSTER 2K Flex urun bilgileri için burayı tıklayınız…

KÖSTER NB Elastik 2K urun bilgileri için burayı tıklayınız…

Tamamlayıcı Ürünler:

Köşe ve pahların yalıtımında KÖSTER K120 pah bandı…

Derz ve boru geçişlerinin yalıtımında KÖSTER PU 907 poliüretan mastik…

Islak Hacim Yalıtım Detayı: 

1. YALITIM:

KÖSTER BD 50

KÖSTER 2K Flex

KÖSTER NB Elastik 2K

2. PAH BANDI:

KÖSTER K 120 Pah Bandı

3. DETAY YALITIMI:

KÖSTER PU 907 Mastik